صدور بیش از 3800 فقره سند مالکیت در شهرستان اردستان

صدور بیش از 3800 فقره سند مالکیت در شهرستان اردستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان، مهندس سید ایمان فتوحی-مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب 100 امام(ره) گزارشی از عملکرد این نهاد مقدس از بدو تاسیس تاکنون را ارائه نمود.

فتوحی با اشاره به اهمیت تهیه ی طرح های هادی روستا بعنوان یک نقشه ی راه برای مدیران ارشد روستاها اظهار داشت: تاکنون طرح هادی برای 78 روستا که 4786 خانوار را از خدمات دولتی بهرمند ساخته است تهیه و ابلاغ گردیده است.

همچنین وی اشاره نمود در راستای اجرای طرح بهسازی روستایی اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال جهت اجرای طرحهای عمرانی در 57 روستا از محل اعتبارات استانی، ملی و حوادث، طرح هادی حداقل در یک فاز اجرا شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان به نهضت آسفالت از سال 1394 اشاره و تصریح کرد:

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان با جذب حدود 3 هزار و 110 تن قیر یارانه ای(رایگان) و  با اعتبار تقریبی بالغ بر 52 میلیاردریال( ۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان) نسبت به اجرای آسفالت  263 هزار مترمربع از معابر روستایی با مشارکت دهیاریها و همیاری مردم شریف روستاها اقدام نموده است.

فتوحی ضمن تاکید بر تثبیت مالکیت واحدهای مسکونی روستایی و اجرای دستورالعمل صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی اظهار داشت: در شهرستان اردستان در راستای اجرای طرح سند دار کردن منازل روستایی و اجرای طرح قانون الحاق در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان تعداد 3 هزار و 800 فقره سند مالکیت در بیش از 35 روستا و 3 شهر شهرستان صادر و تحویل متقاضیان گردیده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان به تامین مسکن اقشار محروم و اجرای پروژه های مسکونی اشاره و خاطر نشان کرد: در شهرستان اردستان از بدو تاسیس بنیاد مسکن تاکنون، تعداد 160 واحد مسکونی احداث و به متقاضیان واجد شرایط واگذار گردیده است.

همچنین وی اضافه نمود: به منظور تحقق فرمان حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار فقید جمهوری اسلامی در افتتلح حساب 100 در جهت کمک به خانه دار شدن گروه‌های کم درامد جامعه، در شهرستان اردستان دفتر انجمن خیرین مسکن ساز تاسیس و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در حال حاضر تعداد 74 واحد مسکونی با زیربنای 8155 مترمربع جهت تامین مسکن افراد کم درآمد ساخته و تحویل شده است.

سید ایمان فتوحی به تشریح حوادث سیل اخیر طی سال‌های 97 و 98 پرداخته و اظهار داشت: در سال 97 و 98 تعداد 420 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه تعمیراتی به مبلغ 40 میلیارد ریال بهمراه کمک بلاعوض تعمیراتی به تعداد 41 فقره و به مبلغ 1450 میلیون ریال به افرادی که واحد مسکونی آنها آسیب دیده بود پرداخت شده است.

وی افزود: تعداد 5 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه حوادث شهری و روستایی به مبلغ 2100 میلیون ریال بهمراه کمک بلاعوض به مبلغ 1245  میلیون ریال نیز پرداخت شده است.

وی اشاره نمود جهت تعمیر منازل مسکونی شهری و روستایی تعداد 250 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال پرداخت گردیده است‌.

فتوحی تصریح کرد: از شروع اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی در سال 1384 تاکنون تعداد 2780 فقره تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ 322 میلیارد ریال به متقاضیان شهری و روستایی پرداخت شده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) و با افتتاح حساب 100 نزد بانک ملی ایران در روز 21 فروردین 1358  به عنوان اولین نهاد عمرانی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس گردید و در تقویم رسمی کشور، از روز 21 فروردین تا 31 فروردین بعنوان دهه حساب 100 حضرت امام(ره) یاد شده است.نظرات کاربران
ارسال نظر