لزوم اجرای طرح منظومه‌های روستایی در برخی استان‌های کشور

لزوم اجرای طرح منظومه‌های روستایی در برخی استان‌های کشور

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

نماینده، ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازدید از طرح هزار واحدی کوثر در محله زینبیه اصفهان گفت: شرکت توسعه مسکن یکی از شرکت‌های مهم و وابسته به بنیاد انقلاب اسلامی است و همه فعالیت‌های آن در درون بنیاد انجام و طبق برنامه‌ای که دارند تا افق ۱۴۰۷ باید ساخت و ساز سالانه را به ۱۵ هزار واحد برسانند و بار نیاز مسکن مردم را از دوش دولت بردارند.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد افزود: طرح منظومه‌های روستایی به صورت پایلوت (آزمایشی) در برخی استان‌های کشور در حال اجرا است که شرایط و ظرفیت‌های اشتغال و اقتصادی را در برخی روستا‌ها می‌سنجد، اما با توجه به اینکه هنوز به قانون تبدیل نشده با صندوق کارآفرینی برای حمایت مالی از متقاضیان کارآفرینی و اشتغال در روستا‌ها مشارکت داریم.

شهردار اصفهان هم در این بازدیدبا اشاره به اینکه اصفهان دیگر ظرفیت سکونت جدید ندارد، زیرا نمی‌تواند آب و اکسیژن تأمین کند. گفت: واگذاری مسکن اگر در این شرایط باشد که از بیرون اصفهان به این شهر مهاجرت و هر فردی واحد خریداری کند، آرام آرام شاهد افزایش جمعیت در این شهر خواهیم بود.

علی قاسم زاده با بیان اینکه مبدا بیشترین مهاجرت به اصفهان از غرب و شرق استان است، خطاب به نماینده، ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: نیاز است برای زندگی، خدمات و بهداشت و درمان و اشتغال در روستا‌ها تدبیر و این شرایط در آن مناطق فراهم شود.

غلامحسین خانی مدیر کل بنیاد مسکن استان اصفهان نیز گفت: در روستا‌های غرب استان از جمله کلوسه و پشت کوه دوم ۲۸۰ هزار واحد مسکونی ساخته‌ایم و برای ۲۰۰ واحد نیز تسهیلات پنج درصدی ارائه می‌شود.نظرات کاربران
ارسال نظر