بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ روستایی استان در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند

   بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ روستایی استان در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ روستایی در این استان برای خانه‌دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کردند درحالی که امکان افزایش این سهمیه تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد هم وجود دارد.

غلامحسین خانی گفت : سهم سالانه استان اصفهان برای احداث خانه روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن را ۱۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود : تاکنون حدود ۶ هزار نفر از متقاضیان به بانک معرفی شدند که بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر از آنها در مرحله عقد قرارداد و ساخت واحدها هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان با بیان اینکه شرایط طرح نهضت ملی مسکن نسبت به طرح اقدام ملی مسکن آسان‌تر شده و تسهیلات بهتری به متقاضیان ارائه می‌شود اظهار داشت: متقاضیان تا اول دی سال جاری فرصت دارند تا با ورود به سامانه saman.mrud.ir برای نام‌نویسی اولیه ساخت خانه روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که دارای زمین در روستاها هستند و یا قصد احیای بافت فرسوده را داشته باشند پس از دریافت پروانه ساخت می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های بنیاد مسکن در همه شهرستان‌ها تسهیلات ارزان قیمت را دریافت کنند.

خانی با بیان اینکه تسهیلات احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور به بنیاد مسکن واگذار شده است خاطرنشان کرد: این تسهیلات به میزان ۱۰۰ میلیون تومان، با نرخ سود پنج درصد و ۲۰ ساله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: در صورتی‌که مبلغ تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن اضافه شد، متمم آن نیز اعلام خواهد شد و بر اساس دستورات شورای عالی مسکن اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان افزود : اهالی روستاهای استان که به عنوان خانه اولی شناخته می‌شوند و روستای محل زندگی آنها دارای دهیاری و جمعیت ۲۰ خانوار و بالاتر باشند، می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کنند.

وی یادآور شد: فراهم کردن زیرساخت‌های لازم مانند فاضلاب روستایی، آب آشامیدنی، برق و گاز هم در کنار ساخت خانه های روستایی در طرح نهضت ملی مسکن، اجتناب ناپذیر است و دستگاه‌های خدمات رسان در شورای مسکن استان تعهد کردند که نسبت به فراهم کردن این زیرساخت ها اقدام کنند.

 نظرات کاربران
ارسال نظر