آیین افتتاح ۱۸۴ واحد مسکن محرومان در شهرستان فریدن

آیین افتتاح ۱۸۴ واحد مسکن محرومان در شهرستان فریدن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت ، شهیدان رجایی و باهنرآیین افتتاح ۱۸۴ واحد مسکن محرومان در شهرستان فریدن با حضور سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوربرگزار شد .

 عزیز الله مهدیان دراین آیین اظهارداشت  : طرح مسکن محرومان یکی از طرح‌های مورد نیاز کشور بود؛ چراکه بسیاری از خانوار‌ها که یا مسکن نداشتند یا منازل آن‌ها آسیب پذیر بود، به دلیل نداشتنِ آورده، از تسهیلات بانکی استفاده نمی‌کردند.

ایشان افزود: طرح مسکن محرومان از سال ۹۸ آغاز و قرار شد حدود ۱۱۶ هزار واحد در سطح کشور احداث شود که تا به امروز، ۸۵ هزار واحد از آن به بهره برداری رسیده و مابقی هم تا پایان سال تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی گفت: در این طرح، پروانه ساختمان به صورت رایگان صادر می‌شد و دولت به ازای هر واحد، مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلاتِ بلاعوض پرداخت می‌کرد و بنیاد مسکن هم تسهیلات ارزان قیمت همراه با نظارتِ رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌داد که اگر این طرح ادامه پیدا کند، می‌توان سالانه، ۵۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکن را در این قالب تامین کرد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در کنار طرح مسکن محرومان، واحد‌هایی نیز که در سال‌های قبل، تسهیلات دریافت کردند، اما تکمیل نشده بودند، مورد حمایت قرار گرفتند؛ به طوری که با پرداخت مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال برای هر واحد از محل حساب ۱۰۰ امام توانستیم ۱۰۰ هزار واحد از آن‌ها را تکمیل کنیم.

عزیزالله مهدیان افزود: بنیادمسکن به خانواده‌ها و اقشار کم درآمد که منزل فرسوده و آسیب پذیر دارند، از طریق پرداخت تسهیلات و از محل حساب ۱۰۰ امام کمک خواهد کرد؛ بنابراین، افراد متقاضی می‌توانند مراجعه کنند و با دریافت این گونه حمایت ها، منازل خود را بازسازی و نوسازی کنند.نظرات کاربران
ارسال نظر