برگزاری دوره آموزشی سیستم های اعلان و اطفاء حریق

برگزاری دوره آموزشی سیستم های اعلان و اطفاء حریق

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

 دوره آموزشی تئوری و عملی اطفاء حریق به همت  اداره  حراست و مرکز آموزش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان ، در محوطه مرکز آموزش شهید مدرس برگزار گردید.

 در این دوره  آموزشی، که با حضور حدود 106نفر از پرسنل حفاظت فیزیکی و در سه دوره  4 ساعته تشکیل شد ، کارشناس آتش نشان حاضر در این دوره آموزشی، توضیحاتی کامل در خصوص انواع خاموش کننده ها و کارایی هر یک از آنها، نحوه استفاده از کپسول های آتش نشانی و مهار و اطفاء حریق  بصورت تئوری و عملی،ارائه دادند.

ایشان در ادامه ی آموزشهای ایمنی خاطر نشان کرد: آتش سوزی یکی از محتمل ترین حوادث در جامعه و سطوح مختلف است و در صورت استفاده نکردن روش های پیشگیرانه مناسب و آشنا نبودن به فنون دفاع و خاموش کردن آتش چنانچه به درستی کنترل نشود، هزینه های جانی و مالی فراوانی را به بار خواهد آورد.

در پایان تعدادی از کارکنان شرکت کننده به صورت عملی، نحوه کار با کپسول های آتش نشانی و  اطفاء حریق را اجراء نمودند.گفتنی است این دوره آموزشی به منظور حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث مربوط به  آتش سوزی و همچنین افزایش آگاهی ها و مهارتهای عمومی کلیه پرسنل حفاظت فیزیکی با کلیات مفاهیم ایمنی و آتش نشانی و فراگیری راهکارهای جلوگیری از توسعه حریق و کنترل آن برگزار گردید .

 نظرات کاربران
ارسال نظر