تاکنون ١ هزار و ۶٠١ واحد مسکونی تخریب شده در فریدن بر اثر حوادث احداث و بازسازی شده است

تاکنون ١ هزار و ۶٠١ واحد مسکونی تخریب شده در فریدن بر اثر حوادث احداث و بازسازی شده است

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

بمناسبت فرارسیدن دهه حساب ١٠٠امام(ره) و چهل و دومین سالگرد افتتاح حساب شماره ١٠٠ و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فریدن گفت: تاکنون ١ هزار و ۶٠١ واحد مسکونی  تخریب شده در فریدن بر اثر حوادث احداث و بازسازی شده است.

علی اصغری دراین گفتگو اظهار داشت: به منظور حمایت از افراد خسارت دیده در فریدن در پی حوادث، تسهیلات قرض الحسنه روستایی با اعتباری بالغ بر ۵١ میلیارد و ٩٠٠ هزار ریال پرداخت شده و توزیع شده است.

وی بیان داشت: در زمینه کمک بلاعوض تا سال ١٣٩٠ با اعتبار ١٢ میلیارد و ۵۵٠ میلیون ریال  جهت تعمیر منازل مسکونی و برای واحدهای نیمه تکمیل طرح ویژه برای ١۶۵ نفر با اعتباری بالغ بر ٩ میلیارد و 2٢٠٠ میلیون ریال  پرداخت کرده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان فریدن خاطر نشان کرد: برای بازسازی واحدهای خسارت دیده بر اثر فرونشست زمین در شهر دامنه  نیز برای ٣٠٠ واحد مسکونی اعتباری بالغ بر ۴٢ میلیارد و ۶٧۵ میلیون ریال هزینه شده است.

علی اصغری تصریح کرد:  در بخش نظام فنی روستایی  این شهرستان تعداد ٢٠ نفر مهندس ناظر برای ساخت و ساز درروستاهادارد که با ایجاد دو دفتر طراحی و تهیه نقشه های ساختمانی به تفکیک هربخش می پردازند.

وی مجموع کل اعتبارات بازسازی در سال ٩٨ در این شهرستان را ١٩۶ میلیارد و ۵٩٠ میلیون ریال  ارزیابی  کرد و گفت : پرداخت ٢٨ میلیارد و ٧۵٠ میلیون ریال وام حوادث قهری در سال ٩٧ ، ادامه عملیات کانال سیل روستای چهلخانه با اعتبار ۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال ، و شروع عملیات کانال سیل روستای بادجان با اعتباری بالغ بر ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال از جمله اقدامات صورت گرفته دراین حوزه می باشد.

مدیر بنیاد مسکن فریدن با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن در حوزه مسکن شهری گفت: تاکنون ۶۵٧ نفر در قالب تعاونی مسکن  مهر در شهرهای داران و دامنه به بانک مسکن معرفی شده اند و ٨۵ واحد مسکونی نیز در شهرداران احداث شده است.

وی از واگذاری ١٢٠٠ پلاک  زمین روستایی مسکونی به متقاضیان  خبر داد و گفت:اجرای طرح هادی در ٢٧ روستا با اعتباری بالغ بر ١۵٠ میلیارد ریال شامل جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت معابر صورت گرفته است و تهیه طرح هادی نیز در برای تمام روستاهای بالای ٢٠ خانوار ( ٢٨ روستا ) انجام گرفته و در ١٨ روستا تهیه طرح هادی بازنگری شده است .

مدیر بنیاد مسکن شهرستان فریدن ، درمورد عملیات انجام گرفته در خصوص  قیر رایگان درروستاهای این شهرستان گفت :  تخصیص قیر رایگان از سال ٩۴ تا ٩٨ در این شهرستان  ۵ هزار و 98 تن با اعتباری بالغ بر ٨٨ میلیارد ریال ، سطح کل معابر آسفالت شده درحدود ۴۵٠ هزار مترمربع و در سال ٩٨ در ٨ روستا با اعتباری بالغ بر ۶٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: در خصوص صدور اسناد مالکیت نیز در راستای اجرای ماده ١٣٣ و ١۴۴ ماده الحاقی بیش از ٧ هزار و ٣۵٠ جلد سند مالکیت منازل روستایی در روستاها و در دوشهر با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فریدن  به متقاضیان تحویل گردیده است .

علی اصغری در توضیح عملکرد حوزه بازسازی و مسکن روستایی درسطح شهرستان  نیز گفت :  این حوزه درپرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی از سال ١٣٨۴  تاکنون با  نظارت دقیق و پرداخت وام به واحدهای منازل روستایی    نقش موثری در فرهنگ سازی و تشویق روستائیان در جهت ساخت و سازهای اصولی داشته است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فریدن افزود: در زمینه مسکن محرومین تاکنون برای ٢ هزار و ١٠٠  نفر با اعتباری بالغ بر ۶١٣ میلیارد ریال کمک بلاعوض داشته  که از این تعداد ٢١٠ فقره در قالب تفاهم نامه و مبلغ  ٣٠٠ میلیون ریال آن نیز بعنوان کمک بلاعوض پرداخت گردیده است.

 

 نظرات کاربران
ارسال نظر