احداث سه هزار واحد مسکن محرومان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده

احداث سه هزار واحد مسکن محرومان تا پایان اردیبهشت ماه  سال آینده

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان گفت: احداث سه هزار واحد مسکن محرومان این استان تا پایان اردیبهشت سال آینده به اتمام می رسد.

غلامحسین خانی  پیشرفت فیزیکی این واحدهای مسکونی را ۵۵ تا ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون یکهزار و ۷۵۹ واحد در مرحله پی کنی، یک هزار و ۶۵۵ واحد اجرای فونداسیون، یک هزار و ۳۰ واحد اجرای اسکلت،  ۹۵۷ واحد اجرای سقف و ۲۳۳ واحد به مرحله اجرای گچ و خاک رسیده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان ادامه داد: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد پنج درصد و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث سه هزار واحد مسکونی محرومین در استان، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته که ۹۰۰ میلیارد ریال آن بلاعوض است.

خانی با اشاره به پرداخت ۱۹۳میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال از کمک‌های بلاعوض به واجدان شرایط این واحدها، اضافه کرد: از مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض، تا کنون بیش از ۲۰ درصد با توجه به پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون برای سه هزار و ۱۱۸ واحد تشکیل پرونده شده و ۲ هزار و ۷۷۱ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند و بانک با یک هزار و ۷۴۴ واحد قرارداد منعقد کرده است.

استان افزون‌ بر پنج میلیون نفری اصفهان دارای  ۱۰۸شهر و یکهزار و ۹۳۴ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

نزدیک به ۹۰۰ روستای استان اصفهان نیز بیش از ۲۰ خانوار دارد.

 نظرات کاربران
ارسال نظر