معرفی 2 هزارو ۶۴۲ متقاضی مسکن محرومان به بانک‌های عامل

معرفی 2 هزارو ۶۴۲ متقاضی مسکن محرومان به بانک‌های عامل

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان با اشاره به ساخت سه هزار واحد مسکونی محرومین در استان گفت: تاکنون ۲ هزارو ۶۴۲ متقاضی مسکن محرومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

غلامحسین خانی افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد پنج  درصد و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد:  برای احداث سه هزار واحد مسکونی محرومین در استان، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته که ۹۰۰ میلیارد ریال آن بلاعوض است.

مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان با اشاره به پرداخت ۱۰ میلیارد و ۵٢٣ میلیون ریال از کمک‌های بلاعوض به واجدان شرایط این واحدها، اضافه کرد: از مجموع ۹۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض، تا کنون بیش از ۱۰ درصد با توجه به پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی پرداخت شده است.

به گفته وی در  زمینه احداث مسکن محرومان، تاکنون یک هزار و ۵۷۶ مورد پِی کَنی، یک هزار و ۴۶۴ مورد  اجرای فونداسیون، ۹۰۹ مورد اجرای اسکلت، ۸۴۸ مورد اجرای سقف، ۱۸۸ مورد اجرای گچ و خاک انجام  گرفته است

خانی اظهار داشت: سهمیه استان در ساخت مسکن محرومان سه هزار واحد است که تاکنون برای سه هزار و هفت واحد تشکیل پرونده شده و بانک با یک هزار و ۵۰۶ واحد قرارداد امضا کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان افزود:  تامین مسکن محرومین و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم  کردن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم این نهاد است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن استان با مهیا کردن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها تاکید جدی دارد.

تفاهم نامه‌ای در راستای تامین مسکن برای خانواده‌های نیازمند و بدون سرپناه مناسب در روستاها و شهرهای اصفهان، برای ساخت سه هزار واحد مسکونی با متوسط مساحت ۶۰ متر مربع، بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری اصفهان منعقد شده است.

خانوارهای کم درآمد و آسیب پذیر ساکن در مناطق روستایی و شهرهای دارای ظرفیت استقرار دائم جمعیت از جمله خانوارهای دارای واحد مسکونی غیر مقاوم و در معرض خطر و خانوارهای محروم بدون مسکن جامعه هدف و مشمولان این طرح محسوب می‌شود.

استان افزون‌ بر پنج میلیون نفری اصفهان دارای  ۱۰۸شهر و یکهزار و ۹۳۴ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

نزدیک به ۹۰۰ روستای استان اصفهان نیز بیش از ۲۰ خانوار دارد.نظرات کاربران
ارسال نظر