طرح اقدام ملی مسکن در 55 شهر استان برنامه ریزی شده است

طرح اقدام ملی مسکن در 55 شهر استان برنامه ریزی شده است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مهندس خانی - مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت : برای شهر اصفهان طرح اقدام ملی مسکن تعریف نشده اما این طرح در تعداد 55 شهر استان برنامه ریزی و در حال اجرا است.

ایشان اظهار داشت: در حدود 11 هزار و 700 واحد در حوزه مسکن شهری و بالغ بر 4 هزار و 150 واحد به شکل تفاهم نامه  بین بنیاد مسکن  و کمیته امداد امام خمینی با سازمان برنامه و بودجه در قالب مسکن محرومین تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح اقدام ملی مسکن بالغ بر 100 میلیون تومان وام به متقاضیان پرداخت میشود، ادامه داد: مابقی هزینه های ساخت توسط متقاضی طی مراحل اجرا پرداخت میگردد که البته تخصیص یکسری از تسهیلات شامل تخفیف 50 درصدی در  صدور پروانه ساختمانی و نظام مهندسی برای متقاضیان اعمال میشود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان تصریح کرد:  بخش عمده زمین برای ساخت مسکن اقدام ملی از سوی اداره کل راه و شهرسازی  وبخشی نیزتوسط این بنیاد تامین شده است که جهت کلان شهر اصفهان مقرر شده ازظرفیت اراضی شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و شهر مجلسی استفاده شود.

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی از جمله شاهین شهر، کاشان ،مبارکه و غیره شروع به کار شده است، ادامه داد: افراد دارای زمین سنددارنیز میتوانند پس از احراز شرایط و تایید فرم ج توسط وزارت راه و شهرسازی، برای ساخت و ساز از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن  بهره مند گردند.

خانی با اشاره به اینکه از سهمیه 200 هزار واحد مسکن روستایی در کل کشور ، سهمیه استان اصفهان بین 10 تا 12 هزار واحدتعیین شده است، ادامه داد: سال گذشته بالغ بر 2 هزار و 80 واحد مسکونی در مناطق  حادثه ازسیل بازسازی  وتحویل مالکین آنهاشده است .نظرات کاربران
ارسال نظر