خسارت وارده از سیل در شهرستان نائین منتظر مصوبه هیأت وزیران است

خسارت وارده از سیل در شهرستان نائین منتظر مصوبه هیأت وزیران است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

محسن قوی‌بیان -  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان اصفهان ،

 با اشاره به سیل اردیبهشت ماه در مناطق کویری استان اظهار داشت: اواخر اردیبهشت امسال سیل در سه شهرستان خور و بیابانک، نائین و اردستان به واحدهای مسکونی و راه‌ها خسارت وارد کرد.

با اشاره به اینکه برآورد اولیه میزان خسارت سیل ۱۲۰ میلیارد تومان بود، گفت: بر اساس برآورد اولیه ۲۸ واحد احداثی و ۲۸۴ واحد باید تعمیر شود که میزان خسارت جمع‌بندی و به تهران ارسال شد.

وی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای واحدهای خسارت دیده از سیل افزود: برای تسهیلات و کمک‌های بلاعوض منتظر مصوبه هیأت وزیران هستیم، واحدهایی که احداثی هستند برای دریافت پروانه اقدام کرده‌اند.

وی بیان کرد: برای احداث واحدهای شهری ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی، ۳۰ میلیون تومان معیشتی و ۵۵ میلیون تومان بلاعوض و برای واحدهای احداثی روستایی ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

قوی بیان خاطرنشان کرد: برای واحدهای تعمیری سه حالت وجود دارد که نوع اول ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۱۵ میلیون تومان بلاعوض، نوع دوم ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۲۰ میلیون تومان بلاعوض و نوع سوم ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود و به محض اینکه اعتباری تخصیص پیدا کند کار آغاز می‌شود.نظرات کاربران
ارسال نظر