خسارت ۲۲ میلیارد تومانی سیل به روستاهای شهرستان

خسارت ۲۲ میلیارد تومانی سیل به روستاهای شهرستان

سیل روز 6 مرداد در منطقه برزاوند بیش از ۲۲میلیارد تومان به روستاهای این منطقه خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز اصفهان؛ دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان اردستان گفت: روز گذشته با ورود سامانه مونسونی به شهرستان اردستان اولین روستای تحت تاثیر روستای نهوج بود و متاسفانه در اثر وقوع سیل ۶۰ واحد مسکونی دچار آب گرفتگی شد

ابوالفضل مختارزاده افزود:شدت این حادثه در ۴۰ واحد قابل ملاحظه بود در این بین ۱۲ واحد مسکونی نیز دچار تخریب جزئی و کلی شدند.

وی با بیان اینکه روز گذشته تیم‌های امدادی و ارزیاب حادثه به محل اعزام و عملیات امداد از همان ساعت اولیه آغاز شد گفت: در بخش زواره نیز در روستای جعفر آباد سه واحد مسکونی دچار آبگرفتگی و محور گلشکنان - مهرآباد در اثر وقوع سیل تخریب شد

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرستان اردستان افزود: برآورد خسارات اولیه به واحد‌های مسکونی بر اساس اعلام بنیاد مسکن شهرستان حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

مختارزاده با بیان اینکه در حوزه جهاد کشاورزی خسارات وارده شده به قنوات چند روستا، باغ گل محمدی و کشت زعفران حدود ۲ میلیارد تومان برآورد شده است گفت: البته خسارات به قنوات سایر روستا‌ها از جمله گزلاچه، اشینه، مارچوبه، فران، دیزیچه خیرآباد نیز وارد شده است که پس از بررسی، برآورد خسارت اعلام می‌شود.

وی افزود: با توجه به وسعت شهرستان و پراکندگی روستا ها، بر اساس اولویت و شدت حادثه اعزام تجهیزات و نیرو‌ها و انجام برآورد خسارات صورت می‌گیرد.

 نظرات کاربران
ارسال نظر