تثبیت اراضی معدن شن و ماسه بنیاد مسکن در جوزدان نجف آباد

تثبیت اراضی معدن شن و ماسه بنیاد مسکن در جوزدان نجف آباد

با حضور رییس و کارشناسان منابع طبیعی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان نجف آباد و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن استان، تثبیت ۲۴ هکتار اراضی معدن شن و ماسه بنیاد مسکن در جوزدان نجف اباد و همچنین ۳.۵ هکتار اراضی صنعتی انجام و تحویل گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

با حضور رییس و کارشناسان منابع طبیعی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان نجف آباد و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن استان،  تثبیت ۲۴ هکتار اراضی معدن شن و ماسه بنیاد مسکن در جوزدان نجف اباد و همچنین ۳.۵ هکتار اراضی صنعتی انجام و تحویل گردید.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با سود ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

 اکبر نیکزاد، در بیان آخرین وضعیت تسهیلات مسکن روستایی اظهار داشت: با توجه به اهتمام ویژه رئیس جمهور نسبت به حل مسئله سرپناه روستاییان، موانع مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی برداشته شد و آیت‌الله رئیسی با قید فوریت دستور ارائه این تسهیلات را صادر کردند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تشریح موانع شکل گرفته در مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی گفت: اختلاف نظرهایی میان سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مسکن و سایر نهادهای ذی‌ربط شکل گرفته بود که با ورود رئیس جمهور این مسائل برطرف شد.

وی در بیان جزئیات تسیهلات مسکن روستایی با توجه به دستور فوری رئیس جمهور افزود: بنا شد، تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با سود ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله به متقاضیان واجد شرایط روستایی پرداخت شود.

قسط ۱.۴ میلیون تومانی وام ساخت مسکن روستایی

نیکزاد در توضیح دوره بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی گفت: دوره بازپرداخت این تسیهلات ۲۰ ساله است و اقساط ماهانه بازگشتی آن با توجه به شرایط عنوان شده حدود ۱.۴ میلیون تومان می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان بیان کرد: در روزهای آینده مصوبه مکتوب تسهیلات ساخت مسکن روستایی به استانهای سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.

با توجه به اینکه تسهیلات ساخت مسکن روستایی باید از سوی سازمان برنامه و بودجه در هیات وزیران مطرح شده و پس از گرفتن مصوبه هیات وزیران به بانک مرکزی برای ابلاغ به نظام بانکی ارسال شود، لذا امتناع سازمان و برنامه بودجه از این مسئله مانع تحقق تسهیلات ساخت مسکن روستایی شده بود که با دستور رئیس جمهور این مسئله بر طرف شد

 نظرات کاربران
ارسال نظر