برگزاری سلسله کلاسهای آموزش عقیدتی شش ماهه دوم سال 1400

برگزاری سلسله  کلاسهای آموزش عقیدتی شش ماهه دوم سال 1400

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان
در راستای برگزاری سلسله کلاسهای آموزش عقیدتی شش ماهه دوم سال ١۴٠٠ ویژه پرسنل، دوره آموزشی ۴ ساعته با موضوع مسکن در اسلام در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

در راستای برگزاری سلسله  کلاسهای آموزش عقیدتی شش ماهه دوم سال ١۴٠٠ ویژه پرسنل، دوره آموزشی ۴ ساعته با موضوع مسکن در اسلام در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خمینی شهر برگزار گردید.

مطالب مفید و مختصر توسط حجت السلام عباس آبادی-قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ارائه گردید.

در این کلاس آموزشی که با حضور جمع کثیری از پرسنل از شهرستانهای نجف آباد و شاهین شهر تشکیل گردید مطالب زیر ارائه شد.

" دروایات گوناگون از امامان معصوم در مورد مسکن آمده است : هر ساختمانی که از کفایت، بیشتر باشد، آن ساختمان در قیامت، وبال صاحب اش می شود ، هر بنایی که بیش از اندازه باشد، روز قیامت، صاحب اش مجبور به حمل آن می شود.

از آن جایی که مهم ترین مسئله در مورد خانه، بحث آرامش و ایجاد اطمینان برای انسان است، پس می توان گفت که وسعت خانه هم در صورتی مورد تأیید است که در راستای ایجاد آرامش خانواده باشد و به تعبیر دیگر، خانه باید فضایی باشد که راحتی خانواده در آن تأمین شود و این فقط در صورتی امکان پذیر است که وسعت خانه، متناسب با آن خانواده باشد؛ زیرا اگر وسعت خانه، کمتر از حدّ معمول باشد، این آرامش به صورت جدّی، مورد صدمه قرار خواهد گرفت و افسردگی و سایر امراض روانی را برای خانواده به ارمغان خواهد آورد.  

قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه  با اشاره به  سبک زندگی اسلامی و شرایط ظاهری و محیطی  خاطرنشان کرد:  سبک زندگی اسلامی در تمام ابعاد زندگانی انسان، به نحو کامل در آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) وجود دارد که نیاز به دسته بندی و بررسی کامل دارد. یکی از بخش های مهم سبک زندگی، چه گونگی محلّ زندگی انسان یا همان مسکن است. اسلام، شرایط گوناگونی را برای منزل بیان کرده که می توان به شرایط ظاهری، محیطی، امنیتی، مکانی و شرایط داخلی خانه؛ مثل نظافت و نمای داخلی آن و هم چنین شرایط غیرمحسوسی که فقط در آموزه های اسلام یافت می شود، اشاره نمود. برای هر بخش از این موارد، در کتاب و سنت، مطالب فراوانی وجود دارد. در نهایت باید گفت دین مقدس اسلام با دیدگاه کلّی نگر خود، شرایط محلّ زندگی را به شکلی ترسیم نموده است که انسان به بهترین صورت بتواند در آن به استراحت و رفع خستگی بپردازد تا این مسئله، باعث آماده سازی روح و جسم او برای رسیدن به مراتب عالیه؛ یعنی مقام عبودیت و لقای الهی گردد.

 نظرات کاربران
ارسال نظر