اجرای قانون جهش تولید مسکن با ساخت ۲۰۰ هزار واحد در روستاهای کشور

اجرای قانون جهش تولید مسکن با ساخت ۲۰۰ هزار واحد در روستاهای کشور

کلنگ زنی پروژه ۶۰۰ واحدی شهرک نگین روستای چم پیر شهرستان لنجان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان

حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی در حاشیه بازدید و کلنگ زنی پروژه ۶۰۰ واحدی شهرک نگین روستای چم پیر شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از پروژه اقدام ملی مسکن را که در دولت دوازدهم مطرح شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر عهده گرفت و ساخت بالغ بر ۱۰۰ هزار واحد در کشور را پذیرفت اما دولت نتوانست زمین را تأمین کند با وجود این، بنیاد بالغ بر ۵۰ هزار واحد مسکونی را اجرا کرده است.

او با اشاره به تغییر نام طرح اقدام ملی به قانون جهش تولید مسکن و ابلاغ آن، افزود: عزم دولت سیزدهم برای اجرای این قانون جدی است و به تولید یک میلیون واحد مسکن در سال اهتمام دارد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بنیاد مسکن در پروژه جهش تولید، ساخت ۴۰۰ هزار واحد را پذیرفته که ۲۰۰ هزار واحد در روستاها و ۲۰۰ هزار واحد نیز در شهرهای با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بسازد و این مهم در روستاها با تسهیلات مناسبی که در نظر گرفته شده هم اکنون در حال انجام است و کلنگ جهش تولید در شهرهای زیر ۱۰۰ نفر زده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد گفت: امروز در لنجان در طول مسیر از شهرها بازدید کردیم در برخی از روستاها پروژه‌های خوبی تعریف شده بود و مانند پروژه نگین در روستای چم پیر هم سایتی که آماده شده، بالغ بر ۶۰۰ واحد مسکونی کلنگ زنی شد و امید است مردم منطقه از این واحدها بهره مند شوند.

او با بیان اینکه در این پروژه‌های روستایی اصول فنی و اجرایی و ایمنی در برابر بلایای طبیعی رعایت شده است، ابراز داشت: مردم می‌توانند با تسهیلاتی که بنیاد مسکن در اختیارشان قرار می‌دهد خانه‌های فرسوده را بازسازی و نوسازی کنند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف ما ساخت خانه برای افراد محروم از داشتن سرپناه است که بنیاد مسکن با شناسایی این افراد ضمن ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض، به وسیله خیران مسکن ساز که یک سازمان مردم نهاد وابسته به بنیاد انقلاب اسلامی است به یاری این افراد می‌شتابد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد از خیران و مردم اصفهان در هر نقطه از ایران و خارج از کشور خواست که بخشی از موهبتی را که خداوند در اختیارشان قرار داده، برای ساخت واحدهای محرومان کمک کنند.‌نظرات کاربران
ارسال نظر