کمک 20 میلیاردی به منازل خسارت دیده فریدنی‌ها

کمک 20 میلیاردی به منازل خسارت دیده فریدنی‌ها

مدیر بنیاد مسکن انقلاب فریدن گفت: برای بازسازی ۲۰۱ واحد مسکونی روستایی و ۱۷ واحد شهری خسارت دیده بر اثر بارندگی‌های اوایل سال ۹۸ و همچنین برای کمک‌های بلاعوض، احداثی و معیشتی مجموعاً ۲۰۴ میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان واگذار شد.

علی‌ اصغری  با اشاره به خسارت‌ ناشی از بارش‌های سنگین اوایل سال ۹۸ در فریدن، اظهار داشت: برای بازسازی ۲۰۱ واحد مسکونی روستایی و ۱۷ واحد شهری خسارت دیده بر اثر بارندگی‌های اوایل سال ۹۸ و همچنین برای کمک‌های بلاعوض، احداثی و معیشتی مجموعاً ۲۰۴ میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان واگذار و ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان به ۲۱۸ نفر برای واحدهای احداثی تعلق گرفت.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب فریدن به تأمین مسکن اقشار محروم و اجرای پروژه‌های مسکونی اشاره و افزود: در شهرستان فریدن از بدو تأسیس بنیاد مسکن تاکنون، احداث ۱۶۷۲ واحد مسکونی در قالب طرح ویژه مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶۷ میلیارد ریال از سال ۸۴ و همچنین احداث ۱۶۰۱ واحد مسکونی قبل از سال ۸۴ توسط این ارگان انجام گرفته است.

وی ضمن تاکید بر تثبیت مالکیت واحدهای مسکونی روستایی و اجرای دستورالعمل صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی عنوان کرد: در راستای اجرای طرح سنددار کردن منازل روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان تعداد ۷ هزار و ۳۵۰ فقره سند مالکیت در ۲۸ روستا و ۲ شهر شهرستان فریدن صادر و تحویل متقاضیان گردیده است.

اصغری با اشاره به پدیده فرونشست در شهر دامنه تصریح کرد: با وجود آمدن پدیده فرونشست در شهر دامنه جهت بازسازی واحدهای آسیب دیده در شهر دامنه بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال به تعداد ۳۰۰ واحد تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار دادیم.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب فریدن با بیان اینکه تهیه‌ی طرح هادی روستاها به عنوان یک نقشه‌ی راه برای مدیران ارشد حائز اهمیت است، گفت: تاکنون طرح هادی برای ۲۷ روستا که شامل زیرسازی، پیاده‌روسازی و آسفالت‌ریزی بوده است، انجام گردیده و همچنین بازنگری طرح‌های هادی برای ۱۸ روستا تهیه و ابلاغ گردیده است.

وی به نهضت آسفالت از سال ۱۳۹۴ اشاره و تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فریدن با جذب حدود ۵ هزار و ۹۸ تن قیر یارانه‌ای (رایگان) و با اعتبار تقریبی بالغ ۱۵۰ میلیارد ریال نسبت به اجرای آسفالت ۴۵۰ هزار مترمربع از معابر روستایی با مشارکت دهیاری‌ها و همیاری مردم شریف روستاها اقدام نموده است.

اصغری تصریح کرد: جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و بازسازی مبلغی بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال به متقاضیان روستایی پرداخت شده است و همچنین در این سال‌ها توانستیم ۶۵۷ واحد مسکن مهر احداث کنیم.

به گزارش فارس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) و با افتتاح حساب ۱۰۰ نزد بانک ملی ایران در روز ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ به عنوان اولین نهاد عمرانی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تأسیس شد و در تقویم رسمی کشور، روز از ۲۱ فروردین تا ۳۱ فروردین بعنوان دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) یاد شده اسنظرات کاربران
ارسال نظر