ایشان اظهار داشت: در حدود 11 هزار و 700 واحد در حوزه مسکن شهری و بالغ بر 4 هزار و 150 واحد به شکل تفاهم نامه  بین بنیاد مسکن  و کمیته امداد امام خمینی با سازمان برنامه و بودجه در قالب مسکن محرومین تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح اقدام ملی مسکن بالغ بر 100 میلیون تومان وام به متقاضیان پرداخت میشود، ادامه داد: مابقی هزینه های ساخت توسط متقاضی طی مراحل اجرا پرداخت میگردد که البته تخصیص یکسری از تسهیلات شامل تخفیف 50 درصدی در  صدور پروانه ساختمانی و نظام مهندسی برای متقاضیان اعمال میشود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان تصریح کرد:  بخش عمده زمین برای ساخت مسکن اقدام ملی از سوی اداره کل راه و شهرسازی  وبخشی نیزتوسط این بنیاد تامین شده است که جهت کلان شهر اصفهان مقرر شده ازظرفیت اراضی شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و شهر مجلسی استفاده شود.

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی از جمله شاهین شهر، کاشان ،مبارکه و غیره شروع به کار شده است، ادامه داد: افراد دارای زمین سنددارنیز میتوانند پس از احراز شرایط و تایید فرم ج توسط وزارت راه و شهرسازی، برای ساخت و ساز از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن  بهره مند گردند.

خانی با اشاره به اینکه از سهمیه 200 هزار واحد مسکن روستایی در کل کشور ، سهمیه استان اصفهان بین 10 تا 12 هزار واحدتعیین شده است، ادامه داد: سال گذشته بالغ بر 2 هزار و 80 واحد مسکونی در مناطق  حادثه ازسیل بازسازی  وتحویل مالکین آنهاشده است .

itنظرات کاربران
ارسال نظر