بازديد هاتعداد بازديد كننده ها
بازديد امروز56
بازديد ديروز690

 

 

 

 

 

 

        

 

      

 

     

لینک کانال ارتباطی در پیام رسان داخلی سروش

 

 

 

 

 

 

 

97/12/12

تشکیل جلسه بررسی مسائل شهرستان اردستان در حوزه عمران روستایی


به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان جلسه بررسی مسائل شهرستان اردستان در حوزه عمران روستایی با حضور مهندس شاملو-معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در سالن جلسات فرمانداری اردستان تشکیل گردید.

 

در این جلسه حجت الاسلام طباطبایی نژاد-نماینده مردم شریف شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس خانی-مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان، دکتر تاملی-فرماندار شهرستان اردستان، حجت الاسلام دهشیری-امام جمعه اردستان، مهندس مجیدی-مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی طرحها، مهندس کریمی-معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان، معاون فرماندار و بخشداران شهرستان حضور داشتند.

در ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن کریم، حجت الاسلام صادق طباطبایی نژاد-نماینده مردم شریف شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی ضمن خیرمقدم گویی و تشکر از مجموعه زحمات انجام شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: در خصوص روستاهای شهرستان اردستان عمده درخواست‌های مردمی در حوزه انتخابیه در رابطه با مسائل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد که شامل صدور سند روستایی، بهسازی، واگذاری زمین و برخی مسائل دیگر در حوزه عمران روستایی است.

نماینده مردم اردستان تصریح کرد: شهرستان اردستان از لحاظ تعداد روستا و آبادی بعد از شهرستان اصفهان با داشتن حدود 163 روستای دارای سکنه در جایگاه دوم قرار دارد و از این تعداد روستا 76 روستا دارای طرح هادی هستند.

طباطبایی نژاد افزود: جهت سال 1398 اعتباری معادل 100میلیارد ریال در اختیار نماینده شهرستان قرار گرفته که با توجه به عمده درخواست‌های مردم شهرستان در حوزه عمران روستایی، این مبلغ در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد تا نسبت به اجرای امور عمرانی روستاهای شهرستان و همچنین تکمیل مصلی اردستان از سال آینده اقدامی بایسته صورت پذیرد.

حجت الاسلام دهشیری-امام جمعه اردستان با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) در بیاناتی اظهار داشت: حضور مسئولان ارشد نظام در سطح روستاها موجب تقویت روحیه و امید در مردم می شود.

ایشان با تشکر بابت کارهای انجام شده خاطرنشان کرد:تسریع و پیگیری بیشتر جهت انجام امور بر زمین مانده مورد درخواست مسئولین شهرستان اردستان از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.

امام جمعه اردستان با اشاره به ضرورت تکمیل ساختمان تنها مصلای شهرستان خاطر نشان کرد: تکمیل ساختمان مصلی با استفاده از اعتبار تخصیص داده شده از طرف نماینده مردم شهرستان به بنیاد مسکن بخشی از مشکلات نماز جمعه  و مسافرین بین راهی را تامین می‌کند.

در ادامه آموزگار-بخشدار زواره ضمن تشکر از حضور مهندس شاملو در روستاهای شهرستان و بازدید از کاخ امیر آباد اظهار داشت: مساحت بخش زواره 6500کیلومتر مربع و دارای دو دهستان است که یک دهستان کوهستانی و یکی کویری می باشد که در روستاهای دهستان کوهستانی کمبود زمین جهت واگذاری وجود دارد.

ایشان تصریح کرد: تهیه طرح هادی برای روستاهای فاقد طرح کمک به حل مشکلات اجتماعی و قضایی می‌کند و از ساخت و ساز غیر مجاز و غیر اصولی جلوگیری می کند.

مرتضوی-بخشدار مرکزی شهرستان اردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد مسکن اظهار داشت: بخش مرکزی دارای 5دهستان است که 4 دهستان کوهستانی و یکی کویری است و در مجموع 110 روستا در بخش مرکزی وجود دارد.

مرتضوی بخشدار مرکزی در پایان موضوعاتی از جمله تخصیص سهمیه قیر یارانه ای جهت روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری، تسریع در امر بازنگری طرحهای هادی جهت کاهش معضلات اجتماعی را مطرح و افزود: درخواست می شود جهت تهیه و طراحی طرحهای هادی از حضور بخشداران و دهیاران کمک شود و جهت ورودی روستاها که خارج از طرح هادی است انتظار می رود بصورت تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن، اداره راه و بخشداری این مشکل مردم در روستاها نیز حل شود.

پس از بیان مسائل، انتقادها و پیشنهادات در ادامه مهندس شاملو-معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و در رابطه با تخصیص اعتبار جهت تکمیل مصلی نماز جمعه خاطرنشان کرد: در صورتی که مصلی دارای ردیف بودجه ملی باشد این موضوع قابل پیگیری است.

مهندس شاملو در پاسخ به درخواست‌های مطرح شده افزود: طرحهای هادی بر اساس احکام قانون برنامه پنج ساله ششم و ماده 11 قانون ساماندهی تهیه می‌شود و بنیاد مسکن الزام برای تهیه طرح هادی روستاهای بالای 20خانوار جمعیت را دارد و برای روستاهای زیر 20 خانوار تکلیفی برای بنیاد مسکن از جانب برنامه و بودجه تعیین نشده است.

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
نماينده ولي فقيه روابط عمومي شركتهاي تابعه شهرستانها معاونتها معرفي بنياد اخبار

 

                        

Copyright (c) 1398/02/30 www.bonyadmaskan-isf.ir
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا