بازديد هاتعداد بازديد كننده ها
بازديد امروز60
بازديد ديروز1190

 

 

 

 

 

 

        

 

      

 

     

لینک کانال ارتباطی در پیام رسان داخلی سروش

 

 

 

 

 

 

 

97/10/12

نشست‌ هم اندیشی معاون و مدیران کل حوزه بازسازی و مسکن روستایی با مدیران شعب استان اصفهان


به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان نشست‌ هم اندیشی معاون و مدیران کل حوزه بازسازی و مسکن روستایی با مدیران شعب استان اصفهان در مرکز آموزش شهید مدرس تشکیل گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس مهدیان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و فعالیتهای ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مستقر در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت :

باید علت عدم علاقه مردم به ساخت و ساز در روستاهای اصفهان بررسی شود،مردم تمایل دارندبسازندولی مشکلات دریافت تسهیلات باعث عدم تمایل مردم به آن شده است.

مهندس مهدیان با اشاره به میزان تحقق چشم انداز 1404 افزود: ما از برنامه طرح جامع عقب هستیم و بیشتر تسهیلات به سمت شهرها سوق پیدا کرده است.

ایشان در رابطه با ترویج فرهنگ مقاوم سازی روستایی تصریح کرد: باید رودررو بامردم صحبت کنیم ،تبلیغ ،ترویج ودرکنارمردم بودن و استفاده از کمکهای جنبی بنیادمسکن می تواند کارساز باشد و باید طی یک برنامه دوساله به میانگین کشوری برسیم.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در خصوص تعداد سقف تسهیلات و سقف کمک‌های بلاعوض اظهار داشت: برای استان اصفهان تعداد تسهیلات و کمک بلاعوض سقف ندارد و باید کل انرژی را در روستاها بگذاریم و جهت موضوع معیشت و اشتغال از مباحث بومگردی روستایی استفاده کنیم .

دراین جلسه هر یک از مدیران کل حوزه معاونت بازسازی و مسکن روستایی درخصوص موضوعات مختلفی چون جذب تسهیلات ویژه مسکن روستایی، تعیین تکلیف واحدهای بلاتکلیف و نیمه تمام طرح ویژه، سکونتگاه های روستایی، تسهیلات قرض الحسنه، سامانه نظام فنی روستایی، تسهیلات بوم گردی، ترویج فرهنگ مهاجرت معکوس، ویرایش نهایی نقشه های ساختمانی و... مطالب و گزارشی ارائه نمودند .

مهندس جودی با اشاره به شاخص و پیشتاز بودن استان اصفهان در بازسازی مسکن روستایی خاطر نشان کرد: استان اصفهان استانی پیشتاز است، به همین خاطر انتظار از استان اصفهان بالاست.

مدیر کل بازسازی افزود: مسکن روستایی یک حرکت جدی می خواهد و باید مشکلات مطرح شده از جانب بانکها حل شود و نباید به فکر درآمد و صرف اقتصادی باشیم.

مهندس سهرابی نیز با اعلام مواردی همچون ، تحویل سریع مدارک بلاعوض ، الگوسازی و تفاهم نامه مشترک با عمران روستایی جهت روستاهای باارزش ، پرداخت کمکهای جنبی نظیر تسهیلات قرض الحسنه جهت تکمیل واحدهای مسکونی روستایی ، ارتقاء جایگاه استان ، تعیین تکلیف واحدهای نیمه تمام و محدود کردن تسهیلات در شهرها به ارائه راهکارها و پیشنهاداتی دراین خصوص اشاره کرد.

درادامه این نشست مهندس خانی مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان پیرامون عملکرد ضعیف اصفهان در حوزه مسکن روستایی خاطرنشان کرد: ما باید بیشتر به احیاء بافتهای فرسوده روستایی و استفاده از نیروهای نظام فنی روستایی جهت شناخت متقاضیان واجدشرایط گام برداریم و مدیران شعب نیز در این خصوص باید انرژی و وقت بیشتری را صرف نمایند تا همه منابع جذب شود. 

در پایان این هم اندیشی تعدادی از مدیران شعب شهرستانها با ارائه پیشنهادات و نقطه نظراتی در خصوص افزایش سقف تسهیلات ویژه مسکن روستایی، مشکلات ضمانت بانکی، اتمام پروژه های نیمه تمام ، تشویق در استفاده از ناظرین فنی نظام فنی روستایی ، ارائه بسته های تشویقی درجهت سرعت بخشیدن به کار در پرداخت تسهیلات بلاعوض ، تأمین اعتبار جهت تسهیلات حوادث و اعتبارات عمرانی ، کاهش عوارض پروانه ساختمان و استفاده از تسهیلات کمکی قرض الحسنه  به بحث و تبادل نظر پرداختند .

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
نماينده ولي فقيه روابط عمومي شركتهاي تابعه شهرستانها معاونتها معرفي بنياد اخبار

 

                        

Copyright (c) 1398/04/05 www.bonyadmaskan-isf.ir
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا